(06247) 4-10-33
Невелика хмарність

7°C

Торецьк

Невелика хмарність

Наймасштабніший в Україні проєкт із розвитку соціального бізнесу.

За фінансової підтримки Європейського Союзу проект втілює консорціум із восьми організацій громадянського суспільства України, Литви та Латвії на чолі з Українським форумом благодійників.

Період реалізації: 1 березня 2018 – 31 жовтня 2020

 • Навчитися
 • Відвідати
 • Надихнутися
 • Запитати
 • Новини

https://socialbusiness.in.ua

SELab ACCELERATOR

SELab ACCELERATOR — акселератор з соціального підприємництва, спільна ініціатива Chasopys Creative Family, ГО "Silab Ukraine" та Українського форуму благодійників, що реалізується в рамках проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою "знизу"» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

http://selab.chasopys.ua

Зелена книга соціального підприємництва в Україні

Ця Зелена книга висвітлює специфіку соціального підприємництва в Україні як явища, розкриває його сутність, існуючий стан, визначає тренди та перспективи розвитку. В Зеленій книзі запропоновано можливі шляхи використання переваг соціального підприємництва для розв’язання нагальних соціально-економічних проблем в суспільстві на засадах інклюзивності.

Зелена книга містить аналіз правового поля в якому працюють соціальні підприємства в Україні та інших країнах, зокрема в Латвії та Канаді. Наведено значну кількість вітчизняних та іноземних прикладів розвитку соціального підприємництва як двоєдиного бізнесу, що поєднує комерційні та соціальні цілі.

Не менш важливою метою Зеленої книги є заохочення та стимулювання експертної дискусії щодо розвитку соціального підприємництва та соціальної економіки в Україні. Очікується, що фахове обговорення проблематики соціального підприємництва дозволить розробити Білу книгу соціального підприємництва, в якій будуть викладені засади державної політики в цій царині на найближчу перспективу.

https://drive.google.com/file/d/1ujmBuxtH-rAw5bIdhPZoR1UoHKyMjQko/view

Соціальне підприємництво

Що таке соціальне підприємництво?

Соціальне підприємництво – це працюючий бізнес, який першочергово орієнтований на вирішення конкретної соціальної проблеми. Це і є першою та однією з ключових відмінностей соціального підприємництва від традиційного комерційного бізнесу.

Тут ідеться про бізнес із соціальною місією, тобто про застосування найкращих практик підприємницької діяльності до вирішення тих чи інших соціальних проблем. Це можуть бути проблеми різного роду: чи це стосується якоїсь вразливої групи осіб, наприклад, безробітних осіб похилого віку або людей з особливими фізичними чи розумовими потребами, чи подолання бідності, чи вирішення несприятливої екологічної ситуації регіону тощо.

Друга ключова особливість соціального підприємництва – це інноваційність, тобто підприємство виготовляє якийсь новий продукт або послугу, яких ще ніколи не було на ринку, або для тих продуктів чи послуг, які вже існують, створюється якась нова додаткова цінність. Для прикладу, інноваційним продуктом можна назвати дерев’яну зубну щітку як альтернативу пластиковим зубним щіткам, використання яких допоможе уникнути великої кількості пластикових відходів. Натомість, коли ми говоримо, скажімо, про кав’ярню чи піцерію, у яких працюють особи з особливими потребами, маємо приклад інновації цінності – коли таким популярним продуктам, як тістечко, кава, піца ми надаємо додаткової цінності, адже виручені кошти збагатять не гаманці засновників, а будуть спрямовані на добру справу.

Продовжити

 • logo
 • ВЦА м. Торецьк
  Офіційний веб-сайт

КОНТАКТИ

 • Адреса: 85200, М. ТОРЕЦЬК, ВУЛ. МАЯКОВСЬКОГО, 24А
 • Тел: (06247) 4-10-33
 • Факс: (06247) 4-10-33
 • Email: inbox@toretsk-rada.gov.ua
 •  

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 • logo