(06247) 4-10-33
Невелика хмарність

6°C

Торецьк

Невелика хмарність

Володимир Зеленський ушанував пам'ять воїнів, загиблих у боях за Авдіївку

Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Донецької області вшанував пам'ять українських військових, які загинули в боях за Авдіївку.

Глава держави поклав квіти до Монументу загиблим воїнам та вшанував пам'ять військових уклоном голови.

«Сьогодні минає рівно 200 днів, як ми домовилися про режим всеохопного припинення вогню. І всі ми бачимо, що кількість обстрілів останнім часом з боку бойовиків збільшилася. Однак як би скептично хтось не ставився до слова «перемир'я», режим припинення вогню потрібен і є досягненням. Це врятувало реальні життя наших військових і цивільних», – наголосив Президент.

Він нагадав, що у 2018 році на Донбасі загинув 121 військовий і було поранено 799. У 2019 році було вбито 100 військових, поранено 507. У 2020 році вбито 50 військових, поранено 338.

Володимир Зеленський зазначив, що в останні тижні кількість обстрілів справді дещо збільшилася, що пов'язано, зокрема, зі спробами тиснути на українську сторону в переговорах Тристоронньої контактної групи.

Продовжити

Постачальники газу, які працюють на Донеччині, дотримуються рішення уряду щодо ціни природного газу для населення

Постачальники газу, які працюють у Донецькій області, дотримуються рішення уряду щодо ціни на природний газ для населення.   Про це на брифінгу у Краматорську повідомила  заступник директора департаменту розвитку базових галузей промисловості – начальник управління вугільної промисловості та енергетики Донецької ОДА Тетяна Тараненко.

«Щодо постачання природного газу для населення,  хочу звернути увагу, що Кабінетом міністрів затверджена на період цього опалювального сезону рекомендована ціна для постачальників газу – це 6,99 грн.  Ціна газу  від компанії «Нафтогаз України» у січні планувалася на рівні 7,22 грн за кубічний метр. Фактично вона склала 6,86 грн. Така ж сама ціна  передбачається і на лютий у цього постачальника.  Наш  місцевий постачальник газу, ТОВ «Донецькі енергетичні послуги» (YASNO),  пропонує ціну на січень і лютий поточного року на рівні 6,99 грн за кубічний метр»,  -  сказала Тетяна Тараненко.

Вона зазначила, що у Донецькій області один з найнижчих тарифів на розподіл природного газу. «Він нижче рекомендованого НКРЕКП.  По Донецькій області у компанії «Донецькоблгаз»  тариф складає 1,22 грн, у компанії «Маріупольгаз», яка розподіляє газ на півдні області, тариф складає 1,83 грн»,  - повідомила заступник директора департаменту розвитку базових галузей промисловості – начальник управління вугільної промисловості та енергетики ОДА. 

 Тетяна Тараненко також нагадала, що 9 лютого поточного року було  підписано Меморандум про взаєморозуміння  щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Меморандум укладено між Кабінетом міністрів України, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НАК «Нафтогаз України» і мерами міст.

Головні домовленості, які були досягнуті, це те, що вартість послуги постачання теплової енергії та постачання гарячої води у багатоквартирні будинки протягом опалювального сезону 2020-2021 років не змінюватиметься.  Підприємства теплопостачання гарантовано отримуватимуть газ для виробництва тепла  упродовж всього опалювального періоду 2020-2021 років.

Продовжити

Тарифи на опалення та гарячу воду не підвищуватимуться у цьому опалювальному сезоні. Це зафіксовано у відповідному Меморандумі, який за ініціативи Президента України Володимира Зеленського сьогодні підписали Кабінет Міністрів України, НКРЕКП, «Нафтогаз»

«Домовленості, прописані у документі, дадуть можливість забезпечити стале проходження нинішнього опалювального сезону та підготуватися до наступного»,  -  зазначив голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.  

Зокрема Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам України  передбачає, що: 

- До кінця опалювального сезону українці безперебійно отримуватимуть тепло у свої домівки, і його вартість, а також вартість гарячої води протягом опалювального сезону 2020-2021 не зміниться;

Продовжити

Кабінет Міністрів України, НКРЕКП, «Нафтогаз» та мери міст підписали Меморандум щодо врегулювання проблемних питань у постачанні тепла та гарячої води українцям

З ініціативи Президента України Володимира Зеленського у вівторок підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам України, що забезпечить стале проходження цього опалювального сезону та підготовку до наступного.

Меморандум укладено між Кабінетом Міністрів України в особі міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова та першого заступника міністра енергетики Юрія Вітренка, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НАК «Нафтогаз України» і мерами українських міст. Це рішення підтримали всі міські голови.

Продовжити

YASNO зарахує компенсацію від держави на особові рахунки клієнтів з електроопаленням та багатодітних сімей

Споживачі з електроопаленням, для яких діяв знижений тариф на електроенергію до 31.12.2020, а також багатодітні сім’ї будуть щомісячно отримувати компенсацію від держави у І кварталі 2021 року. Таке рішення затверджено постановою Кабінету міністрів України № 64 від 01.02.2021. Електропостачальник YASNO (ТОВ «ДОНЕЦЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ») розповів, як надаватиметься компенсація жителям Донеччини.

Держава компенсуватиме додаткові витрати, що виникли через встановлення фіксованої ціни на електроенергію (1,68 грн/кВт∙год) та скасування знижених тарифів (0,9 грн/кВт∙год). Різницю у коштах споживачі отримають одним зі способів:

Продовжити

З січня почав діяти новий порядок нарахування плати за розподіл газу: що варто знати

Новий порядок нарахування плати за розподіл газу працює з січня 2021 року. Детально про нього розповіла на брифінгу у Краматорську  заступник директора департаменту розвитку базових галузей промисловості – начальник управління вугільної промисловості та енергетики ОДА Тетяна Тараненко.

Згідно постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), починаючи з січня 2021 року замовлена потужність об’єкту споживання розраховується, виходячи з фактичного обсягу споживання газу за розрахунковий період, тобто згідно з показниками лічильника газу з 1 жовтня по 30 вересня 2020 року. 

Але цей показник не може бути меншим за: 

Продовжити

Щодо компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії

Надання компенсації на оплату електричної енергії, спожитої у І кварталі 2021 року, у зв’язку з відміною окремих знижених тарифів деяким категоріям споживачів (крім тих, які отримують житлову субсидію) запроваджено постановою Кабінету Міністрів України від 01 лютого 2021 року № 64 «Питання надання компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії».

Зазначена компенсація надається для покриття різниці вартості спожитої електричної енергії, що виникла в результаті відміни знижених тарифів і застосування фіксованої ціни для побутових споживачів (крім тих, які отримують житлову субсидію), встановленої з 01 січня 2021 року, таким категоріям споживачів:

населення, яке проживає в житлових будинках, обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками і станом на 31 грудня 2020 року мало право на знижений тариф;

Продовжити

Щодо тарифів на електроенергію для населення

Уряд вжив заходів для захисту населення від зростання цін на енергоносії в умовах карантину та осінньо-зимового періоду.

Встановлено фіксовану ціну на електроенергію та обмежено граничну ціну на газ для побутових споживачів. Це дозволило запобігти зростанню тарифу майже в два рази (до 3 грн).

Водночас влада захистила найбільш вразливі категорії населення.

За спільної ініціативи Президента України Володимира Зеленського, Кабінету Міністрів та народних депутатів у Верховній Раді 29 січня схвалили закон, який передбачає виплату монетизованих компенсацій пільг, що були скасовані.

Передбачено виділення 1,4 млрд грн з державного бюджету на виплату цих компенсацій.

Відповідно до ухваленого закону, відшкодування отримають:

• люди, які проживають у житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних електроопалювальними установками;

• люди, які проживають у багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі у сільській місцевості);

• багатодітні, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Компенсація надається на фактичний обсяг споживання електроенергії з 01 січня 2021 року в межах обмежень 3000 кВт∙год на місяць, шляхом спрямування бюджетних коштів постачальникам універсальних послуг (в області - ТОВ «Донецькі енергетичні послуги» - YASNO) з подальшим їх зарахуванням, як часткову оплату за спожиту у I кварталі 2021 р. електричну енергію, на особові рахунки споживачів.

Відповідальність за правильність розрахунку обсягів компенсації та повноту відображення їх у заявці на перерахування коштів покладається на постачальників універсальних послуг в особі їх керівників та посадових осіб, що проводили такий розрахунок.

Компенсація буде нараховуватися автоматично.

Субсидії. Загалом на субсидії цього року виділено 36,6 млрд грн. Цієї суми вистачить для оплати всіх пільг і субсидій, які будуть необхідні людям.

Усі зобов’язання держави по пільгах і субсидіях перед людьми обов’язково будуть виконані й Уряд продовжить роботу над встановленням в Україні справедливих тарифів для всіх людей.

Підприємства теплокомуненерго погодились не підвищувати ціни до кінця опалювального періоду.

Кабінет Міністрів і Асоціація міст України підпишуть Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та гарячої води в Україні. Меморандум регламентуватиме домовленість, що тарифи на тепло та гарячу воду в цьому опалювальному сезоні не зростатимуть.

Отже, усі гілки влади об’єдналися, щоб захистити людей від неконтрольованого зростання тарифів.

Слід зазначити, що тариф не змінювався із 2017 року, а мінімальна заробітна плата збільшилась з 2017 року на 88% і це значно випереджає темпи зростання середньозваженого тарифу для населення (+32 % із врахуванням дифтарифу).

Продовжити

Відсьогодні почали діяти знижені тарифи на газ та послугу з його розподілу

Знижені тарифи на газ та послугу з його розподілу  почали діяти в Україні з 1 лютого.  

Нагадаємо, Уряд ухвалив рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр. Така ціна буде діяти до завершення опалювального сезону.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на своєму засіданні знизила граничний тариф на розподіл газу.  З  1 лютого 2021 року тариф не має перевищувати з урахуванням ПДВ 2,15 грн. за куб. м. Тарифи на розподіл газу у Донецькій області менші за запропонований НКРЕКП.

Продовжити

Парламент підтримав рішення про компенсації людям з електроопаленням, – Прем’єр-міністр

За спільної ініціативи Президента України Володимира Зеленського, Кабінету Міністрів та народних депутатів у Верховній Раді 29 січня схвалили в цілому законопроект №4672, який передбачає виплату монетизованих компенсацій людям, у яких встановлене електроопалення.

Під час «Години запитань до Уряду» Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що документ дасть можливість відшкодувати людям скасування пільгового тарифу за електроенергію та закликав Парламент підтримати ініціативу за процедурою ad hoc. За законопроект проголосували 310 народних обранців.

Документ передбачає виділення 1,4 млрд грн з державного бюджету на виплату компенсацій у зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію. Відповідно до ухваленого закону, відшкодування отримають:

Продовжити

«Івано-Франківська та Донецька ОДА будують мости для співпраці»: міжрегіональний проєкт переходить у нову площину

Проєкт «Івано-Франківська та Донецька ОДА будують мости для співпраці» переходить у площину створення якісних міжрегіональних проєктів. Про це йшлося на онлайновій зустрічі, яка відбулася  під головуванням міністру розвитку громад та територій України Олексія Чернишова.

Вищезазначений проєкт  реалізується  завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що надається через проєкт міжнародної технічної допомоги «Зміцнення громадської довіри». 

Міністр зазначив, що зазначена ініціатива є надзвичайно важливою, бо вона направлена на згуртування регіонів,  сприяє поглибленню співпраці між областями. 

Продовжити

  • logo
  • ВЦА м. Торецьк
    Офіційний веб-сайт

КОНТАКТИ

  • Адреса: 85200, М. ТОРЕЦЬК, ВУЛ. МАЯКОВСЬКОГО, 24А
  • Тел: (06247) 4-10-33
  • Факс: (06247) 4-10-33
  • Email: inbox@toretsk-rada.gov.ua
  •  

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

  • logo